Apie Konsolių

KonsoliusInternetinių laidų veikėjo Konsoliaus vardas atsirado atsitiktinai. Jau ne vienus metus kaupta senų žaidimų ir jų aparatų kolekcija tiesiog prašėsi kam nors parodoma. Nenorėjau visąlaik laikyti jos spintose ir po lova. Norėjau, kad žmonės pamatytų, ką nors naujo sužinotų. Juolab, kad tokio pobūdžio laidų apie žaidimų konsoles lietuviškai tada dar nebuvo.

Vis dar nepakankamai populiaru mūsų krašte žaisti konsolėmis – absoliuti dauguma pliekia asmeniniais kompiuteriais. Tačiau žaidimų pasaulis per keletą dešimtmečių nužengė tiek daug, įvairovė stulbinanti ir intriguojanti, tad Konsoliaus darbas – šviesti besidominčią visuomenę žaidimų istorijos faktais.

Laidų idėja brandinta seniai, tačiau trūko drąsos, trūko filmavimo žinių ir aparatūros. Tačiau vieną dieną ryžausi ir labai jaudindamasis 2013-ųjų sausį į viešumą paleidau pirmąją Konsoliaus laidą – Sega Master System konsolės apžvalgą. Ji sulaukė nemažai susidomėjimo. Visi sakė, kad gerai filmuoju, bet nedrąsiai kalbu. Nedrąsa buvo didžiausias barjeras, dėl kurio kentėjo visos pirmosios apžvalgos, kuriose apžvelgiau būtent Sega konsoles. Vėliau reikalai ėmė sparčiai taisytis.

Dabar – po dviejų metų, per kuriuos skyriau nesuskaičiuojamai daug savo laisvalaikio šiam pomėgiui, galiu pasidžiaugti nemaža ištikimų gerbėjų minia, o dar labiau tuo, jog atsiranda vis daugiau žmonių, užsikrėtusių senų žaidimų rinkimu. Net ir tie, kurie tuo nesusivilioja, eidami turguje pro sendaikčius ar netyčia pamatydami seną aparatą, jau žino, kokia tai konsolė. Juk tai ir yra mano tikslas – parodyti, kad žaidimų pasaulis neapsiriboja vien šiuolaikiniais PC žaidimais, o yra senas, įdomus ir kupinas paslapčių.

Dėkoju žiūrintiems ir naujai prisijungiantiems. Smagu, kad mano pomėgis gali teikti džiaugsmą kitiems.

Darius Kiniulis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *